Koszyk

Nie lubię kłaść moich pieniędzy na stole/rynku, który jest kruchy. A z takim mamy obecnie do czynienia. Rosną indeksy i kilku szczęśliwych wybrańców, a reszta pozostawia wiele do życzenia. Wypadło też większość spółek portfelowych, sygnalizując możliwe kłopoty. Taki rynek może się w każdej chwili załamać. Z taką sytuacją mieliśmy do czynienia np w 2011 roku w trakcie kryzysu greckiego. Trendomierz zasygnalizował z wyprzedzeniem obsunięcie rynku, sięgające 30%.

Z drugiej strony aktywnie obserwuję wszystkie spółki. Czy zjazd będzie, czy nie, ważne by monitorować najlepsze firmy, jak dużo ich jest?, w jakim momencie trendu są?, jak się rozwijają? jak reagują na dobre/słabe newsy? Jako osoba posługująca się analizą techniczną, każda nowy słupek jest dla mnie źródłem nowych informacji, choć nie na każdej sesji chcę poświęcać swój czas, by je obserwować (piszę to dla osób, które są przekonane, że giełda wymaga ciągłego siedzenia przy notowaniach).

Jeśli nastąpiłaby taka 15-20% korekta, to być może byłaby świetna okazja do kupna pewnych instrumentów na dłużej, zgodnie z zasadą, że „przypływ trwa tylko około 10% czasu”. Opisałem ją tutaj: http://usstocks.pl/9-prawd-o-rynku/ 

Dbaj o siebie.
Dobrego dnia!


A jeżeli chcesz poznać, co konkretnie wybrałem w tym tygodniu, to pełne opracowania rynku polskiego i USA, Indeksów i Walut znajdziesz tutaj: Analizy USStocks – 30 dniowy TRIAL >>>

Łukasz Stępień

About Łukasz Stępień

Inwestor na rynkach akcji oraz mieszkań na wynajem. Ogromny entuzjasta rozwiniętych giełd akcji takich jak NYSE i NASDAQ. Inwestuje zgodnie z zasadą "SWAN", czyli Sleep Well At Night :)

One Comment

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Potrzebujesz informacji? Napisz do nas na info@usstocks.pl