Koszyk

Trochę ponad rok temu w komentarzach pisałem, że mamy falę 5tą i ciągle warto grać. Że mimo iż wysoko (a już wtedy było wysoko, drogo i każdy się obawiał o korektę), warto inwestować, a te osoby które przez swoje obawy o rynek wyjdą z niego, stracą wiele. W zasadzie wszystko co najlepsze, dzieje się w fali 5tej. To tu właśnie zarabia się najłatwiej. Nie mówię, że najwięcej, ale co do tego, że najłatwiej jestem pewny. Ta manna łatwego zarabiania, szeroko spływa teraz na wszystkich uczestników rynku. To sprawia, że chętniej angażują się jeszcze bardziej, ekscytują się puchnącymi portfelami, a ta cała ekscytacja przyciąga też nowych chętnych. Jeżeli trwa to odpowiednio długo, może wytworzyć w świadomości inwestora poczucie, że tak już będzie zawsze, któremu towarzyszy też powolne puszczanie zaworów bezpieczeństwa.

No i mamy aktualnie sytuację, w której te wzrosty trwają już tak długo i są tak uporczywe, że można odlecieć. Ale ważne jest właśnie teraz, żebyśmy wykazali się odpowiednio dużą czujnością i na przekór wszystkiemu powoli redukowali ryzyka portfela i ewentualną dźwignię. I nie chodzi mi tutaj o to, że wróżę za chwilę jakąś katastrofalną wyprzedaż, ale jak wiecie nastroje rynku mogą się szybko odwrócić.

Powodzenia w rozgryzaniu rynku i odpowiednim rozegraniu tego.
Wszystko jest tak typowe, że aż się dziwie że jeszcze ktoś się na to nabiera 😉

Dobrego tygodnia!


A jeżeli chcesz poznać, co konkretnie wybieram do kupna, to pełne opracowania rynku polskiego i USA, Indeksów i Walut znajdziesz tutaj: Analizy USStocks – 30 dniowy TRIAL >>>

Łukasz Stępień

About Łukasz Stępień

Inwestor na rynkach akcji oraz mieszkań na wynajem. Ogromny entuzjasta rozwiniętych giełd akcji takich jak NYSE i NASDAQ. Inwestuje zgodnie z zasadą "SWAN", czyli Sleep Well At Night :)

One Comment

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Potrzebujesz informacji? Napisz do nas na info@usstocks.pl