Koszyk

No i doczekaliśmy się solidnego wodospadu. Co poniektórym pewnie momentalnie siadł nastrój. W końcu ciężko tak nagle wybudza się ze snu, że agresywna spekulacja to nie eldorado łatwych pieniędzy. Spekulacja to cholernie trudne zajęcie, z bardzo małą szansą na zadowalający efekt w dłuższym terminie. Dlatego jestem ogromnym fanem cashflowów i skupiam się głównie powtarzalnych dochodach, jakie mogą generować akcje. Chodzi o to, by nawet w takich momentach jak ten, mieć ciągle źródło płynącej realnej gotówki, która wpływa na konto i łagodzi wszelki stres związany ze skaczącymi wycenami akcji. Zdecydowanie dojrzałem do tego, że wolę gotówkę tu i teraz, niż papierowe zyski – choćby nie wiem jak miałyby być duże.

Wracając już konkretnie do rynków, to w USA mamy na tą chwilę bardzo silne zejście z samego szczytu. Oczywiście za wcześnie jeszcze, żeby coś prorokować, ale wydaje mi się, że jakbym chciał ugotować drobnych graczy, to bym ich podgrzewał powoli (czytaj: spadki powinny być powolne). Dlatego obserwuję rynek, ale póki co sceptyczny jestem co do jakiegoś ogromnego załamania. Spodziewam się teraz kilku tygodni bokiem z wygaszającą się powoli zmiennością.

W Polsce tym bardziej jestem przekonany, że to jedynie korekta w trendzie wzrostowym, którą należy wykorzystać do zakupów. Ustawiam się ze zleceniami na ETFW20L z ceną delikatnie poniżej aktualnych poziomów i perspektywą kolejnego roku lub dwóch do przodu. Potencjał według mnie w dalszym ciągu bardzo ciekawy.
Jeśli chodzi o zakupy konkretnych spółek w portfelu biuletynowym, to daje sobie czas jeszcze z obserwacją w ciągu następnych tygodni.

Dobrego tygodnia wszystkim!

Łukasz Stępień

About Łukasz Stępień

Inwestor na rynkach akcji oraz mieszkań na wynajem. Ogromny entuzjasta rozwiniętych giełd akcji takich jak NYSE i NASDAQ. Inwestuje zgodnie z zasadą "SWAN", czyli Sleep Well At Night :)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Potrzebujesz informacji? Napisz do nas na info@usstocks.pl