Koszyk

Dostajemy bardzo zachęcające informacje oraz komentarze, że podoba Wam się ta ramówka analiz dlatego kontynuujemy przeszukiwanie rynku w celu znalezienia „nieprzypadkowych” spółek.

Tym razem przyjrzyjmy się GTC.

gtc1

Na początek cena: dołek w czerwcu 2012, ruch w górę od dołka blisko 100% i głęboka korekta o zasięgu około 70% poprzedniego ruchu. Typowe dla fali 1 głębokie zejście gdzie jeszcze niewiele osób (poza tymi co mają siłę sprawczą) wie, że rozpoczynamy nowy trend (założenie wstępne). Dzięki zrozumiałej korekcie możemy powoli snuć nasze pozytywne wizje przyszłości, choć jeszcze daleko by móc całkiem puścić wodze fantazji 😉

Ciekawie układa się wolumen. Sporo akcji zebranych na dołku we wrześniu ’13 co utworzyło mocne wsparcie wolumenowe. To wsparcie miało już okazję zadziałać z pozytywnym skutkiem.

gtc2

Spojrzenie na wykres „z oddali” pokazuje że popyt zyskuje na sile. Duży skumulowany wolumen (64M) góruje nad pozostałymi i jak na razie żaden następny mu nie zagraża. Ukształtowanie dołka wrześniowego również przyniosło istotne zwiększenie aktywności kupujących.

gtc4

Patrząc z bliska widzimy: równość fal i niewielka struktura korekty płaskiej i spora aktywność wolumenu w ostatnich sesjach.

Podsumowując: Wykres zbiera dużo plusów, ale ma jeden minus – ciągle bardzo słaba siła relatywna.

„Pamiętaj, że w życiowych okazjach pojawiają się plusy. Pamiętaj jednak żeby te plusy nie przysłoniły Ci minusów.” – MIŚ

Łukasz Stępień

About Łukasz Stępień

Inwestor na rynkach akcji oraz mieszkań na wynajem. Ogromny entuzjasta rozwiniętych giełd akcji takich jak NYSE i NASDAQ. Inwestuje zgodnie z zasadą "SWAN", czyli Sleep Well At Night :)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Potrzebujesz informacji? Napisz do nas na info@usstocks.pl

Liczba zapytań do bazy: 46