Koszyk

Tym razem, dla odmiany, ciekawość spółki, którą zaprezentuje nie wynika z jej potencjału wzrostowego. Tym wpisem chciałbym przestrzec przed próbą zebrania dołka na KGHM, na tą chwilę, kiedy nie wykazuje ona jeszcze żadnej siły ani potencjału wzrostowego. Dwa poniższe wykresy dobitnie pokazują kto dominuje na tym rynku – aż ciarki przechodzą po plecach. Zapraszam

KGHM

Zobacz jak agresywni są sprzedający na KGHMie w ostatnim czasie. Bary delikatnie zabarwione na niebiesko pokazują sesje na których obrót był szczególnie aktywny, demaskując siłę podaży. Niemal każdy ruch w dół z ostatnich miesięcy to solidne sypanie akcjami. Wygląda to niestety bardzo niedźwiedzio i nie widzę póki co sygnałów odwrócenia tego stanu rzeczy.

KGHM2

Skumulowany wolumen pokazuje schemat, który bardzo lubię wyszukując interesujące spółki pod inwestycje. Z tą różnicą, że w tym przypadku występuje on w wersji odwróconej zapowiadając zapewne kontynuacje spadków. Zwróć uwagę: podbicie 19M (na zielono), po czym ruch w dół na nowe dno (11M) – duży ruch w cenie, mały wolumen co sygnalizuje brak popytu, oraz kolejne podbicie (13M) – mały ruch w cenie, duży wolumen czyli ukryta podaż akcji.

Podsumowując: KGHM mimo relatywnie niskiej cenie wygląda wciąż bardzo niekorzystnie. Sprzedający bezwzględnie nokautują każdą próbę odbicia cen akcji i ciągle nic nie zapowiada odwrócenia w tym temacie. Także jednoznacznie przestrzegam przed zakupem tych akcji…to jeszcze nie jest ten czas dla polskiej miedzi.

*****Łukasz Stępień

 

Łukasz Stępień

About Łukasz Stępień

Inwestor na rynkach akcji oraz mieszkań na wynajem. Ogromny entuzjasta rozwiniętych giełd akcji takich jak NYSE i NASDAQ. Inwestuje zgodnie z zasadą "SWAN", czyli Sleep Well At Night :)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Potrzebujesz informacji? Napisz do nas na info@usstocks.pl

Liczba zapytań do bazy: 46