Koszyk

Inwestowanie teraz jest ciężkie, ale dostaje sygnały że równie wiele trudności sprawia nic nie robienie i spokojne wyczekanie z powrotem trendu wzrostowego. Dlatego ku pokrzepieniu podsyłam swój ulubiony cytat:

„Giełda to jedyne miejsce na świecie, gdzie zarabia się pieniądze za bycie cierpliwym.”

Mogę Cię jeszcze zapewnić, że gdy przyjdzie ten moment ostrej mobilizacji, gdzie pod palcem będą już tylko czekały do wysłania nasze zlecenia, powiadomimy Cię o tym jako pierwsi!

Ale dziś nie o trendzie. Dzisiaj chciałbym, zupełnie edukacyjnie, odnieść się do sugestii 3 spółek zaproponowanych przez moich czytelników na fejsbuniu. Krótki rzut oka na to co na wykresie MCI, EUROCASH i HAWE.

MCI MCI: Nieprzypadkowo okolice 11zł to był szczyt. Tam wypadała równość dużych fal wzrostowych liczonych od dołka z 2009 roku.

MCI2

Dynamiczne zejście ze szczytu to wyraźne zaproszenie do „dużej” korekty. Po 2,5 letnim trendzie wzrostowym nie oczekiwał bym teraz że największa korekta potrwa 2 miesiące i to już koniec, możemy rosnąć. Zamiast tego dałbym tej spółce czas na „uspokojenie” wykresu i wyrysowanie pełnej struktury korekty. Moje omylne oko właśnie podpowiada mi, że budujemy falę B i spodziewam się jeszcze fali C w dół. A to może przynieść zejście o około 20%.

EUR

Eurocash: duuuuużo argumentów za tym, że to jest dołek na tej spółce, które oczywiście mogą nic nie znaczyć jeśli cały rynek będzie dalej bardzo słaby.

EUR2

EUR3

Skumulowany wolumen pokazuje, że fala wyprzedaży już nastąpiła. Po tym od wielu tygodni budowana jest możliwa faza akumulacji, która zebrała całkiem spory wolumen w trakcie swojego trwania. Wybicie w górę powyżej ostatniej dużej czarnej, potwierdzi te założenia.

HWE

Hawe: Mam ogromny sentyment do tej spółki (nie wiedzieć czemu) mimo, że ciągle brakuje jej najważniejszej rzeczy czyli….trendu.

Spółka realizuje szybkie podbicia, na dużym wolumenie, po czym kolejne ruchy znoszą niemal w całości te fale wzrostowe. Przez to wykres staje się bardzo trudny do grania. Przypomina mi to raczej schemat wciągania do gry spotykany najczęściej na Petrolinveście, aniżeli rozsądne granie trendowe.

Jak pójdzie do góry, to raczej na pewno beze mnie. Trudno, trzeba mieć jakieś zasady 🙂

 

 

Łukasz Stępień

About Łukasz Stępień

Inwestor na rynkach akcji oraz mieszkań na wynajem. Ogromny entuzjasta rozwiniętych giełd akcji takich jak NYSE i NASDAQ. Inwestuje zgodnie z zasadą "SWAN", czyli Sleep Well At Night :)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Potrzebujesz informacji? Napisz do nas na info@usstocks.pl

Liczba zapytań do bazy: 46