Koszyk

Od 2009 roku inwestuję z tym przekonaniem: chętnie kupię wszystko co jest dobre do kupna, poza spółkami budowlano-deweloperskimi. W końcu dwie hossy z rzędu na tym samym sektorze się jeszcze nie zdarzyły. Minęło już 6 lat od bessy. Myślę, że czas im w końcu odpuścić.

MSW2Wpada w oko Mostostal Warszawa. Dołek padł już 9 miesięcy temu, można zacząć się zastanawiać czy to co przedstawia wykres od tamtego czasu przybliża spółkę do zmiany trendu. Ja widzę zaproszenie do fali 3 (1 i 2 za nami), ściśnięte średnie i ważne wsparcia wolumenowe.

MSW1

Struktura korekty nie stwarza większych problemów w interpretacji. Zauważam dodatkowo równość fal w fali C.

Ale pewnie zastanawia Was co z tymi 3mln akcji skumulowanego wolumenu spadkowego rażącymi po oczach? Jak to się ma do przyszłych wzrostów?

MSW3

3 mln wypada rzeczywiście groźnie w odniesieniu do poprzednich wartość. Ale zauważcie, że wcześniej wystarczyło „tylko” 2mln sztuk wolumenu, żeby podnieść rynek o około 3,6 zł w górę. Natomiast teraz 3 mln sztuk nie zdołało zrzucić rynku na nowe dno. Zasięg korekty wyniósł około 80% wcześniejszego ruchu. Być może czai tam się bardzo sprytnie ukryty popyt?

Pomagamy w inwestycjach! Jeśli chcesz otrzymywać nasze pełne opracowania akcji polskich, selekcje najlepszych spółek amerykańskich, analizy indeksów oraz walut >>>KUP TERAZ ABONAMENT<<< lub odbierz 2-tygodniowy >>>DOSTĘP PRÓBNY<<<

ZOBACZ OFERTĘ
Łukasz Stępień

About Łukasz Stępień

Inwestor na rynkach akcji oraz mieszkań na wynajem. Ogromny entuzjasta rozwiniętych giełd akcji takich jak NYSE i NASDAQ. Inwestuje zgodnie z zasadą "SWAN", czyli Sleep Well At Night :)

One Comment

  • Darek pisze:

    No Łukaszu gratulacje za analizę Mostostalu Warszawa – nieźle odpalił jak zjeżdżałeś na nartach 😉

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Potrzebujesz informacji? Napisz do nas na info@usstocks.pl

Liczba zapytań do bazy: 46