Koszyk

Polski rynek jako całość w ostatnich tygodniach radzi sobie nie najlepiej. Na swoim przykładzie widzimy, że większość „stopów” puściła, sprawiając że aktualnie większa część portfela zaparkowana jest w gotówce. To sprawia, że czujemy się bezpiecznie i z dystansu obserwujemy rozwój wydarzeń rynkowych. Co ważne w takich momentach, bardzo uważnie przyglądamy się spółkom wyraźnie lepszym od pozostałych, które mimo ogólnej przecenie, trzymają się dziwnie wysoko. Dwie takie spółki wybraliśmy dzisiaj dla Was do obserwacji.

STX1

Stalexport: Mistrz jeśli chodzi o trendy średnioterminowe, ani przez chwilę nie schodzi poniżej średniej Wilders(C, 45) – średnia w tym przypadku jest świetnym wyznacznikiem trendu. Ostatnia faza ruchu to korekta, która nie przeszkadza rynkowi w ustanawianiu nowych szczytów. W naszym portfelu Biuletynowym kupowana już dwukrotnie, po 1,20zł oraz 1,73zł.

STX2

Strefy wolumenowe to obszary ceny, w których została zabrana największa ilość akcji. To znaczy również, że ten duży inwestor, który tam kupił, podobnie jak my, nie chce tracić na swojej pozycji. Na wykresie widać jak duży obrót z grudnia 2013 wsparł dołek z początku marca 2014. Przypadek?

STX3

Skumulowany wolumen nie pokazuje, żeby pieniądze gdzieś uciekały z tego rynku – wręcz przeciwnie. Gra wydaje się być o dużo więcej.

 

BZWBK

BZW3

BZWBK: wykres bardzo podobny do STX. Także bardzo silny trend, duża korekta pędząca. Średnia wilders jak zaczarowana trzyma wykres, a każde zejście do średniej to automatycznie uderzenie popytu. Patrząc na skumulowany wolumen to zwracam uwagę na te 3M akcji wymienionych ostatnio. To, wraz z analizą samej ceny, pokazuje że pieniądze wracają na rynek i wybicie z 4miesięcznej konsolidacji jest bliskie. Patrząc po wtorkowej świecy dziennej, bardzo bliskie.

Łukasz Stępień

About Łukasz Stępień

Inwestor na rynkach akcji oraz mieszkań na wynajem. Ogromny entuzjasta rozwiniętych giełd akcji takich jak NYSE i NASDAQ. Inwestuje zgodnie z zasadą "SWAN", czyli Sleep Well At Night :)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Potrzebujesz informacji? Napisz do nas na info@usstocks.pl

Liczba zapytań do bazy: 46