Koszyk

Gdybyśmy mieli ocean pieniędzy do zainwestowania i kontrolę nad tym co się pojawia w mediach, to jakbyś zmusił pozostałych inwestorów żeby oddali Ci swoje akcje? Zobacz teraz jak to się robi na przykładzie KGHM.

1

Wykres tygodniowy: spółka w ciągu 1 roku robi zjazd ze 194 na 98 zł. Co wytrwalsi inwestorzy mają straty sięgające 50%. Na domiar złego na wykresie kształtuje się coś co przypomina spadkową głowę z ramionami.

2

Przyglądając się temu z bliższa widać, że kulminacja obrotu i spadku nastąpiła w pierwszej połowie 2013. Od tamtego czasu wolumen nie wskazywał istotnie zwiększonego handlu aż do marca 2014. Co z tego wynika? Ano czy ktoś kto tak panicznie sprzedawał w 2013, czekałby tyle czasu, żeby wyrzucić resztę dopiero w 2014. A może tym razem silne ręce pojawiły się po stronie kupna? Z drugiej strony dokładnie wiemy dlaczego w marcu wystąpił taki obrót. Wtedy pękło denko z 2011 roku co jest ewidentną oznaką słabości rynku i uruchamia automatyczne zlecenia sprzedaży bardzo wielu inwestorów technicznych i nie tylko.

3

Wykres dzienny: Marzec 2014 – powinno spadać, a nie spada. Wszystkie dołki zostały wybite, a spółka niespodziewanie robi 20% wzrost. Niespodziewanie, bo w tym czasie zaczynają napływać też negatywne informacje w mediach odnośnie KGHM. Fundamentaliści też pękają.

kghm

14 maja 2014 zostaje opublikowana informacja, że kwartalny zysk netto spółki spadł o 52%. Strach, panika? Skądże, wszystko jest już w cenach. Teraz można spokojnie odkupować akcje od najtwardszych inwestorów, którzy w tym właśnie momencie stracili już wszystkie argumenty za dalszym trzymaniem akcji.

kghm intra

Na koniec wykres intraday KGHMu. Pokazuję moment publikacji wyników. Niskie otwarcie, ogromna luka i bezwzględne zebranie wszystkiego co było wtedy na rynku. Od tamtej pory nie było niżej. Swoją drogą bardzo dobre miejsce na stopa.

Podsumowując, tak się skupuje duże pakiety akcji od drobnych inwestorów. Rozpoznanie takich momentów wymaga trochę wysiłku ale znalazłem już co najmniej kilkadziesiąt tego typu setupów. Są one niezwykle skuteczne, gdyż grają tutaj bardzo silne emocje, a nie goła struktura wykresu. KGHM tym samym został mianowany jednym z byków tego tygodnia, czekamy na realizację zleceń.

Łukasz Stępień

xxxx

Łukasz Stępień

About Łukasz Stępień

Inwestor na rynkach akcji oraz mieszkań na wynajem. Ogromny entuzjasta rozwiniętych giełd akcji takich jak NYSE i NASDAQ. Inwestuje zgodnie z zasadą "SWAN", czyli Sleep Well At Night :)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Potrzebujesz informacji? Napisz do nas na info@usstocks.pl

Liczba zapytań do bazy: 46