Koszyk

Jako inwestorzy w ostatnich miesiącach giełda stwarza nam solidne podstawy do zadowolenia. Z akcji polskich niemal wszystko co dotknięte daje za chwilę kilkudziesięcioprocentowe zyski. 50% średnia stopa zwrotu ze wszystkich spółek biuletynowego portfela to zjawisko bardzo rzadkie, dlatego tym bardziej doceniam szczodrość rynku. Powinniśmy wykorzystać ten czas najlepiej jak się da ponieważ polski rynek nie przyzwyczajał nas w ostatnich latach do długich okresów nieprzerwanych wzrostów.

Cieszę się również z tych wyników dlatego że w końcu inwestorzy w Polsce mają możliwość doświadczenia fazy rynku w która w USA zagościła dużo dużo wcześniej. Mój osobisty portfel ciągle bije kolejne rekordy wycen aktualnie osiągając 65% stopę zwrotu w okresie 06.2012-10.2013. Już niebawem w zakładce „akcje amerykańskie” zamieszczę do wglądu zaktualizowany dokument google docs z pełnym rozliczeniem transakcji.

Reasumując. Bez względu na rynek jaki preferujesz, jeśli wciąż obawiasz się rynku, boisz się zamknięcia rządu USA, znacjonalizowania OFE czy czegokolwiek innego….NIE DAJ SIĘ PRZESTRASZYĆ TAKIMI INFORMACJAMI. Najważniejszy jest rynek i dopóki on się wspina na kolejne szczyty to znaczy, że problemy są albo wymyślone albo nieistotne dla gospodarki.

Osobiście cieszę się że w tej fazie rynku pojawiają się takie niekorzystne informacje, ponieważ to znaczy że ciągle jest dobry czas do inwestowania. Odwracając sytuację, będziemy się mogli zacząć bać gdy rynek będzie nieprzerwanie rósł przy bardzo optymistycznym sentymencie medialnym.

krzywa

 

Łukasz Stępień

About Łukasz Stępień

Inwestor na rynkach akcji oraz mieszkań na wynajem. Ogromny entuzjasta rozwiniętych giełd akcji takich jak NYSE i NASDAQ. Inwestuje zgodnie z zasadą "SWAN", czyli Sleep Well At Night :)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Potrzebujesz informacji? Napisz do nas na info@usstocks.pl

Liczba zapytań do bazy: 47