Koszyk

OTWIERAM PLATFORMĘ INWESTYCYJNĄ I JUŻ MAM POCZUCIE, ŻE DZIEJE SIĘ COŚ WAŻNEGO 🙂

…można popatrzeć 3 godzinki, poobserwować notowania, może coś nowego wpadnie w oko. Tylko pytanie, czy rzeczywiście coś ważnego wymaga Twojego działania na koncie, czy po prostu zabijasz czas, a inwestycje giełdowe są świetnym wygłuszeniem dla krzyczącego sumienia przed słodkim nic nie robieniem.

I ktoś powie…ale Łukasz przecież w ostatnim miesiącu zarobiłem 5% lub w ostatnich kilku dniach wpadło mi kilka tysięcy dolarów, a to przecież więcej niż na etacie jakbym pracował przez cały miesiąc.

Wszystko prawda tylko od ilu miesięcy to regularne kilka tysięcy Ci wpada? Z doświadczenia wiem, że rynek bardzo często stwarza nam iluzję łatwych, szybkich pieniędzy, po to by za chwilę nam je zabrać…

I nawet w naszym modelu inwestycji opartych o cashflowy, nigdy nie chciałbym się postawić w sytuacji, w której dochody z giełdy, miałyby być jedynymi, na których postawione są finanse mojej rodziny. Dlatego inwestujemy też z Bartkiem w nieruchomości (w grudniu kupiliśmy kilka działek, będziemy stawiać domki na wynajem sezonowo), czy rozwijamy naszą firmę. Nigdy nie pozwól postawić się pod ścianą, przy której musisz co miesiąc zarobić pieniądze na giełdzie. Nie dasz rady wytrzymać presji jaką sam sobie stawiasz i jaką stawia rynek. To skutkuje najczęściej overtradingiem i niepotrzebnie ponoszonym ryzykiem.

IDŹ ZA SPOKOJEM

Jeśli czujesz, że tak być może jest u Ciebie i rynek wywołuje u Ciebie zbyt duże napięcie to …spróbuj pójść za spokojem. U mnie to działa rewelacyjnie. Zawsze, gdy czuję spokój to wiem, że droga którą obrałem jest ok. Natomiast, gdy tego spokoju nie ma, wiem, że mam sygnał z góry, że błądzę gdzieś w krzaczorach.

Obserwuj siebie, co jest dla Ciebie ważne w długim terminie, co jest naprawdę warte Twojego czasu i gdzie chcesz być za 10 lat. Jeśli teraz masz zbyt dużą presję na szybkie zarabianie pieniędzy, to spożytkuj tą energię w biznesie. Jeśli tam będziesz robił dobrze, to co robisz i z serduchem na dłoni, dbał o swoich klientów, to jestem pewny, że rynek Cię z czasem ozłoci. Także rób więcej, pracuj mądrzej, ale nie przenoś tej presji na szybką kasę na giełdę. Tu najprawdopodobniej przyniesie to zupełnie odwrotny skutek.

Na giełdzie działa zasada WOLNIEJ ZNACZY SZYBCIEJ.

Jesteśmy tego najlepszym przykładem.

Dbaj o siebie

ŁS

Form_post

Dziękuję, że doczytałe/aś do końca 🙂
Jeśli interesuje Cię jak inwestuję, wypełnij formularz i zapisz się na nasz Newsletter Dywidendowy.

Sending
Łukasz Stępień

About Łukasz Stępień

Inwestuję od 16 lat. Jestem pasjonatem i rzemieślnikiem inwestowania opartego na dywidendach i cashflowach. Inwestuję w grunty, nieruchomości, akcje polskich i zagranaicznych spółek oraz inwestuję swój czas, by pomagać ludziom poskładać swoje finanase. Moim marzeniem jest, żeby rodziny w Polsce prosperowały jak najlepiej, bez większych zmartwień o swoje finanse oraz żeby portfele akcji spółek dywidendowych stały się równie powszechnym aktywem dziedziczenia co dzisiaj nieruchomości.

Leave a Reply

Potrzebujesz informacji? Napisz do nas na info@usstocks.pl

Liczba zapytań do bazy: 176