Koszyk

Miało spadać, a nie spada… Rynek polski wydaje mi się być dziwnie silny w ostatnich dniach. Otwierałem nawet pozycję krótką na FW20, przez moment z 60pkt zyskiem, którą ostatecznie zamknąłem na zero (bo przecież miało spaść 200pkt ;). Cóż, może następnym razem…

Dlatego na wypadek niezrealizowania wizji głębokich spadków, pokażę kilka spółek, które wydają się być szczególnie interesujące i być może trafią do naszego portfela w najbliższej selekcji. Warto teraz szczególnie uważnie je monitorować, bo być może startujemy do jakiegoś większego ruchu.

MBANK

MBANK: Bardzo silny w swoim trendzie wzrostowym, wykonał złożoną korektę w formie trójkąta. Może teraz śmiało wybijać i wracać do wzrostów. Warto mieć na niego oko.

LEN

LENTEX: jeden z tych wykresów na których nigdy nie powinno się mierzyć zasięgów docelowych. Aktualnie w trakcie małego swingu, za plecami duża korekta pędząca. Skumulowany wolumen potwierdza fazę akumulacji.

MSW

MOSTOSTAL WARSZAWA: po ostatnim jego 50% zrywie to widać nie jest jego ostatnie słowo. Zatrzymał się dokładnie na równości fal 1:1 i być może kształtuje nam się duża korekta pędząca. Wygląda to wszystko bardzo obiecująco, dodatkowo cieszy fakt, że zarówno na dołku jak i na wczorajszej dużej białej świecy, pojawił się podniesiony wolumen.

STAL

STALPRODUKT: póki co bez możliwości zaczepienia się, ale zwracam na niego uwagę bo wygląda bardzo interesująco oraz jest szczególnie aktywnie handlowany w ostatnim czasie. Duże białe korpusy wzrostowe przy znaczącym wolumenie świadczą o ogromnej sile popytu. Jeżeli wykres się uspokoi na kolejnych sesjach i pozwoli na rozsądne postawienie stopa to powinna to być spółka pierwszego wyboru.

*****Łukasz Stępień

Łukasz Stępień

About Łukasz Stępień

Inwestor na rynkach akcji oraz mieszkań na wynajem. Ogromny entuzjasta rozwiniętych giełd akcji takich jak NYSE i NASDAQ. Inwestuje zgodnie z zasadą "SWAN", czyli Sleep Well At Night :)

One Comment

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Potrzebujesz informacji? Napisz do nas na info@usstocks.pl

Liczba zapytań do bazy: 45