Latest Update: 22 kwiecień 2019
Created: 4 kwiecień 2017

USSoft Online >>>przejdź do programu >>>

Instrukcja:

Poniżej natomiast zebrałem kilka niezbędnych informacji tak, żebyś mógł już korzystać z naszego narzędzia:
1.      W pierwszej kolejności wypełnij proszę rejestrację na tej stronie: http://soft.usstocks.pl/register i odpisz mi, że „gotowe” 🙂
2.      Potwierdzam Twój dostęp.
3.      Możesz już korzystać z programu.
4.      Wszelkie najbardziej aktualne instrukcje generowania raportów oraz plik z regulaminem korzystania i metodologią przeliczania znajdziesz tuż po zalogowaniu się do USSofta.

Jeszcze klika przydatnych informacji / podpowiedzi:
•       Pamiętaj, że USSoft to tylko program do przeliczania raportów z IB lub LYNXa pod kątem podatkowym. Liczby jakie wpisujesz do PITa, powinny być przez Ciebie jeszcze dodatkowo zweryfikowane, co do poprawności przeliczeń.
•       Bardzo istotna jest jakość danych jakie zaczytujesz do programu. Program przeliczy to, co mu zaczytasz. Jeśli dane będą niepoprawne (np. niewłaściwa będzie kolejność kolumn) lub będą niekompletne (np. nie będą zawierały transakcji kupna Twoich akcji z 2018 roku), to przeliczenia też jasne jest, że nie będą właściwe.
•       USSoft pokaże Ci podsumowanie wyniku z akcji, opcji, dywidend, a także podsumowania wygenerowanych kosztów. Ze wszystkich tych sekcji możesz dodatkowo wyświetlić szczegółowy raport z rozbiciem na przychody i koszty.
•       Pamiętaj, żeby w swoim rozliczeniu podatkowym uwzględnić dodatkowo podatek od dywidend z akcji zagranicznych (dopłata 4 p.p. – o ile dotyczy) oraz ewentualną stratę z lat poprzednich.

To chyba tyle 🙂
Jeśli masz jakieś wątpliwości i jeszcze nie widziałeś webinaru Inwestycje USA vs. Podatki to zapraszam Cię do tego nagrania >>> https://youtu.be/xmh3crLugD0

W razie jakichkolwiek pytań, napisz do nas na info@usstocks.pl.