Koszyk

Bardzo wiele osób, z którymi rozmawiam, obawia się spadków w USA podobnych do tych z 2008r. Paraliżuje ich to przed kupnem spółek już teraz, bo czekają na scenariusz, który już znają i pamiętają, sądząc że wtedy będzie im łatwo kupić. Według mnie taki scenariusz jest niemożliwy do spełnienia, z kilku powodów. Powód nr jeden to to, że tego typu spala przeceny, zdarza się średnio raz na pokolenie. Jest możliwe, że doświadczymy być może jeszcze jeden taki spadek za naszego życia, ale też nie jest to pewne. Powód drugi to, że pamiętamy jeszcze zbyt dobrze to co się wydarzyło przed 10 laty, a w końcu gra jest o to, by zostawić nas na szczycie nieświadomych… I trzeci powód to, że równie dobrze rynek może się wychłodzić 2 letnią korektą w bok. Wcale nie jest powiedziane, że musi koniecznie mocno spadać. – przygotowuję właśnie osobny artykuł na ten temat, ze statystykami. Także oczekujcie, w tym tygodniu pojawi się na Waszej skrzynce.

Osobiście, wykorzystując dodatkowo strategie opcyjne, zupełnie nie obawiam się kupować nowych spółek w tym momencie. Skupiam się, by wybrać najlepsze z możliwych, na 3ci plan odkładając, dylematy związane z kierunkiem rynku. Opcje dają ten komfort, że kierunek przestaje być najważniejszy. (wszystkie osoby zainteresowane tematem rynku USA, z wykorzystaniem opcji, zapraszam do naszej grupy na fb https://www.facebook.com/groups/usstocksvip/)

W Polsce, zgodnie z zapowiedzią z ostatniego biuletynu, ustawiam się pod ETFy na WIG20 na okres najbliższych 2-3 lat, skupując je w różnych momentach. Zaczynam niebawem dokładać je do swojego portfela 😉

Pozdrowienia i życzę udanego tygodnia! 🙂

Łukasz Stępień

About Łukasz Stępień

Inwestor na rynkach akcji oraz mieszkań na wynajem. Ogromny entuzjasta rozwiniętych giełd akcji takich jak NYSE i NASDAQ. Inwestuje zgodnie z zasadą "SWAN", czyli Sleep Well At Night :)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Potrzebujesz informacji? Napisz do nas na info@usstocks.pl