Koszyk

Czołem Inwestorzy,

Po raz kolejny przychodzi nam się zmierzyć z jak dotąd 15% zniesieniem wartości indeksów w przypadku SP500 i około 13% dla WIGu. W 2 miesiące diametralnie odmieniły się nastroje na rynku, a z każdym kolejnym dniem wyparowują niemałe sumy z rachunku. Kto zmniejszył zaangażowanie/lewar, gdy jeszcze krzywa była wznosząca, ten raczej śpi spokojnie i wyczekuje kolejnych okazji inwestycyjnych. Gorzej z tymi co się dali ponieść euforii.

Z moich transakcji porealizowało się kupno ETFów na WIG20 przy cenie 269 zł i to w zasadzie tyle. Trendomierz dla rynku amerykańskiego wskazuje mi aktualnie 23% spółek w trendzie wzrostowym, co jest wyjątkowo mało. Spowalniam więc swoje zapędy zakupowe nawet jeśli miałby to być dołek. Wolę wyczekać sygnałów potwierdzających na to, że rzeczywiście kolejne miesiące będą lepsze.

W Polsce także trendomierz świeci na czerwono, spółek nie tykam, ale ETFik, szczególnie w sytuacji gdy rozkładamy zakupy w czasie, jest według mnie bardzo bezpiecznym sposobem na angażowanie się w rynek.

Z walut największą pozycję na moim rachunku wielowalutowym, stanowi aktualnie GBP kupiony za dolary.

 

Dbaj o siebie, a jako inwestor szczególnie o swoją psychikę. Kapitał jest ważny, ale jeszcze ważniejszy jest Twój czas i zdrowa psychika.

Z pozdrowieniami

 

Łukasz Stępień

About Łukasz Stępień

Inwestor na rynkach akcji oraz mieszkań na wynajem. Ogromny entuzjasta rozwiniętych giełd akcji takich jak NYSE i NASDAQ. Inwestuje zgodnie z zasadą "SWAN", czyli Sleep Well At Night :)

One Comment

  • Rafał Wygasły pisze:

    Zdrowa psychika, zdobywanie wiedzy, spokojny sen – to wszystko składa się na podejmowanie dobrych decyzji.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Potrzebujesz informacji? Napisz do nas na info@usstocks.pl