Koszyk

Po dokładnym przejrzeniu rynków, na myśl mi przyszło kilka ciekawych spostrzeżeń. Mianowicie:
1. Branżą gier GPW stoi. Poza tym niewiele jest co szukać dobrego, choć nie wykluczam, że w okół tych poziomów ciekawe okazje się pojawią. Mimo to na tą chwilę Trendomierz jest w czarnej dziurze z poziomem 20% i dopóki się stamtąd nie wygrzebie, jedyne na co mam ochotę spoglądać to ETF na WIG20.
2. Szeroki indeks WIG jest teraz w takim punkcie, który wydarzył się w historii tylko 5 razy (teraz mamy 6sty) i jak do tej pory ma 100% skuteczność, że nigdy później już nie było niżej 🙂 Ciekawe, czy zgadniecie o co może chodzić?
3. Giełda USA jak zwykle podąża swoim udeptanym torem. Kiedyś mi ktoś powiedział, że choćby wszędzie na świecie się waliło, paliło, to i tak Stany wyjdą z tego najlepiej. I to chyba najlepiej się sprawdza.
Tracą ci co boją się inwestować. Ja nieustannie kupuję nowe spółki dywidendowe, które od czasu do czasu stwarzają ciekawe okazje do kupna. Już nie jako rynek, bo ten jako całość jest raczej drogi, ale da się znaleźć pojedyncze spółki gotowe do wejścia. Mam wrażenie, że sektor REITów się ostatnio obudził z marazmu.

Reszta już w plikach z opracowaniami.
Dobrego tygodnia! 🙂

Łukasz Stępień

About Łukasz Stępień

Inwestor na rynkach akcji oraz mieszkań na wynajem. Ogromny entuzjasta rozwiniętych giełd akcji takich jak NYSE i NASDAQ. Inwestuje zgodnie z zasadą "SWAN", czyli Sleep Well At Night :)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Potrzebujesz informacji? Napisz do nas na info@usstocks.pl