Koszyk

Czołem Inwestorze,
Zacznijmy od GPW:
– Indeksy powoli zbierają się ku górze. ETF na WIG20 z zebranych przeze mnie 269 zł i niżej, podjechał już pod 290 zł. Mimo to trendomierz całego rynku ciągle bardzo nisko, bo na poziomie 31%. Po przejrzeniu wszystkich spółek również nic specjalnie nie wpada mi w oko, dlatego ciągle trzymam się ETFów, do których mam największe zaufanie. Pomagają mi korzystać z koniunktury rynku, nie musząc jednocześnie budować portfela x spółek i zarządzać nimi (ustawianie stopów, prowadzenie pozycji itp.)
– pamiętasz jak pisałem w poprzednim opracowaniu, że WIG jest w takim miejscu, które wydarzyło się jak dotąd 5 razy w historii? Dalej podtrzymuję tą tezę, że już nigdy nie powinno być niżej na WIG, niż było w dołku z czerwca 2018, czyli 55.000 pkt.

Giełdy USA:
– mamy nowe szczyt na SP500 i Nasdaqu. Wiele jeszcze kilka miesięcy temu bało się dużego załamania, ja wtedy zwiększałem zaangażowanie. Od tego czasu mój portfel przyrósł o kilkanaście procent. Aktualnie zmniejszam zaangażowanie, gdyż zauważam że szybko wypełnia się pełna 5-cio falowa struktura wzrostowa.
– w sierpniu 11 spółek dywidendowych przechodzi wstępną selekcję fundamentalną USScannera, niemal wszystkie już są w moim portfelu.
– powstrzymuję się od nowych zakupów.

Waluty:
– największe zaufanie mam aktualnie do USDJPY. Kredyt w JPY oprocentowany na 1,5% rocznie i kupno za to dolarów, za które następnie kupujemy spółki dywidendowe, wydaje się bardzo dobrym źródłem finansowania aktywów 🙂

Reszta w plikach z opracowaniami 🙂
Dobrego tygodnia! 🙂

Łukasz Stępień

About Łukasz Stępień

Inwestor na rynkach akcji oraz mieszkań na wynajem. Ogromny entuzjasta rozwiniętych giełd akcji takich jak NYSE i NASDAQ. Inwestuje zgodnie z zasadą "SWAN", czyli Sleep Well At Night :)

2 komentarze

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Potrzebujesz informacji? Napisz do nas na info@usstocks.pl