Koszyk

Wprowadzenie

Portfel RD pokazuje drogę inwestora od pierwszego zasilenia rachunku maklerskiego do dywidendowego “bohatera”. Właściciel portfela inwestuje od lipca 2018 roku, a decyzje podejmuje na podstawie własnych analiz stosując kryteria inwestowania skoncentrowanego na dywidendach oraz po konsultacjach ze mną. Celem portfela jest pokrycie kosztów życia dwuosobowej rodziny samymi dywidendami po maksymalnie 10 latach dopłat. Jeżeli jesteś ciekaw, jak ta podróż przebiega, to zapraszam do dalszego czytania!

Założenia sprawdzisz w pierwszym artykule z tego cyklu: https://usstocks.pl/portfel-rosnacych-dywidend/

W maju bieżącego roku do portfela trafiły

 1. WPC (56.00$ per share) – REIT operujący w USA (64% portfela) oraz Europie, m. in w Polsce, gdzie zlokalizowane jest ok 34% portfela. Jednym z trzech największych klientów jest Rząd Andaluzji odpowiadający za ok 2.5% przychodów. reszta nieruchomości spółki zlokalizowana jest w Japonii, Meksyku oraz Kanadzie (razem ok 2% przychodów spółki)
 2. O (50.15$ per share) –  “the monthly dividend company”, jeden z bardziej rozpoznawalnych REITów wielokrotnie opisywany również na naszych łamach.
 3. FRT (70.23$ ps) – spółka mogąca pochwalić się historią 52 corocznych podwyżek dywidend. Jest to kolejny REIT w zestawieniu, ten konkretny koncentruje się na najmie powierzchni handlowej (galerie handlowe). Większość nieruchomości zarządzanych przez spółkę zlokalizowana jest na wybrzeżach USA (5.5 mln stóp2 na Zachodnim wybrzeżu i ok 16 mln na wschodnim).

Jednocześnie ze względu na cięcia dywidend portfel opuściły DIS i ROST. środki ze sprzedaży zostały przeznaczone na zakup BLK czyli jednej z największych na świecie spółek zajmujących się zarządzaniem aktywami (cena zakupu 465.37 $)

Poprzednie części cyklu:


Portfel Rosnących Dywidend Luty 2020
Portfel Rosnących Dywidend Marzec 2020
Portfel Rosnących Dywidend Kwiecień 2020

Bartek Szyma

About Bartek Szyma

Zawodowy inwestor, programista, działacz społeczny, dziennikarz. W 2010 roku porzucił dobrze zapowiadającą się karierę w korporacji i od tego czasu utrzymuje się głównie z inwestowania. Dzięki wdrożeniu zasady SWAN (SleepWellAtNight) i koncentracji na spółkach dywidendowych obecnie realizuje swoją drugą pasję – podróżowanie, a doglądanie inwestycji zajmuje mu nie więcej niż godzinę tygodniowo. W wolnym czasie, kiedy przebywa akurat w Polsce, aktywnie działa jako wolontariusz w kilku organizacjach charytatywnych.

6 komentarzy

 • Jacek pisze:

  Jest szansa, żeby można było śledzić skład i zmiany w portfelu na bieżąco w jednym wątku?

  • Bartek Szyma pisze:

   W jednym wątku szybko zrobiłby się bałagan. Jest projekt portfela do śledzenia ale szczerze mam tyle innych pomysłów i usprawnień do zrobienia, że jest niestety gdzieś daleko w pipelinie

 • Pablo pisze:

  Bartku kiedy można spodziewać się następnej aktualizacji PRD? Portfel do śledzenia byłby ekstra, szkoda że nie masz czasu. Jakbym mógł pomóc to zrobić to daj znać na maila. Jestem początkujący i przydało by mi się to do nauki.
  Nie wiem ile czasu na to trzeba i czy w ogóle można zrobić sensowny “outsourcing”, ale mógłbym spróbować co jakiś czas zainwestować trochę czasu w imię dobra własnego i ogółu “nowych” jak ja.

  • Bartek Szyma pisze:

   Faktycznie ostatnio cała para szła w webinary, a że cierpię na perfekcjonizm, to siedziałem nad nimi po 50+ godzin każdy 🙂 Myślę, że w sierpniu oda się podgonić. I dzięki za dobre słowo!

 • Łukasz pisze:

  cześć Bartek,
  czy uda się Ci się kontynuować wpisy związane z aktualizacją portfela PRD? Byłoby super.
  Pozdrawiam i dzięki za super robotę.
  Łukasz

  • Bartek Szyma pisze:

   Jej, czas mi zapiernicza nie jak dobry maratończyk ale jak jakiś sprinter 🙂 Strasznie ciężko mi wykrzesać dodatkowy czas na pisanie 🙁 Ale postaram się jakoś podgonić

Leave a Reply

Potrzebujesz informacji? Napisz do nas na info@usstocks.pl

Liczba zapytań do bazy: 166