Koszyk

Wyruszamy na kolejne zakupy do portfela dywidendowego.

W tym miesiącu wpadła nam dywidenda od WBA w wysokości 1.87$, do tego ok 21$ niewykorzystanych w sierpniu oraz tradycyjny 1k$ z comiesięcznej dopłaty, czyli razem 1022.87$

Wrześniowy wybór:

Komentarz:

  1. MO: spółka zajmuje się sprzedażą papierosów (najbardziej znana marka to Marlboro), produktów bezdymnych oraz wina na terenie Stanów Zjednoczonych. Dodatkowo Altria dysponuje 10% udziałem w największym producencie piwa i słabych alkoholi – Anheuser – Bush InBev (NYSE:BUD). Pomimo spadającej liczby klientów (nasilająca się presja na zdrowe życie) oraz wzrastających (i na dodatek bardzo wysokich) obciążeń podatkowych spółka systematycznie, rok do roku, generuje coraz lepsze wyniki. Ciekawą szansą rozwojową dla branży są e-papierosy, które mają szansę zastąpić kurczący się rynek tradycyjnego tytoniu, a jednocześnie na chwilę obecną nie są tak mocno opodatkowane. Dodatkowo Altria coraz śmielej spogląda na rynek rekreacyjnej marihuany, tym niemniej należy mieć na uwadze, że to wciąż bardzo świeży temat i w najbliższych 4-5 latach nie będzie na pewno istotnie wpływał na zysk spółki.
  2. CVS: spółka zarządza siecią aptek w USA, ponadto oferuje ubezpieczenia, które pokrywają ewentualny koszt zakupu leków. Obecna, dołująca cena jest pokłosiem dwóch kwestii – pierwsza rzecz to Amazon, który od pewnego czasu usiłuje się rozpychać na rynku  leków na receptę (obecnie z dość miernym skutkiem). Drugi straszak na inwestorów, to przejęcie Aetna Inc (NYSE:AET) – ubezpieczyciela koncentrującego się na rynku ubezpieczeń zdrowotnych. Przejęcie AET jest planem bardzo ambitnym ponieważ kapitalizacja obu spółek jest porównywalna – 79 mld $ CVS vs 67 mld $ AET. Ze względu na skalę, CVS Health ogłosiło obcięcie programu skupu akcji własnych oraz zamrożenie dywidendy na obecnym poziomie (co oznacza, że spółka wypadnie z listy CCC po koniec bieżącego roku kalendarzowego). Z perspektywy inwestowania w spółki dywidendowe, jest to dość nieprzyjemna wiadomość, ponieważ obecna stopa dywidendy nie jest zbyt wysoka, a na kolejną podwyżkę przyjdzie poczekać 2-3 lata aż CVS ograniczy poziom zadłużenia.
  3. CMCSA: opisywana przeze mnie spółka – zapraszam do artykułu: Comcast
Form_post

Dziękuję, że doczytałe/aś do końca 🙂
Jeśli interesuje Cię jak inwestuję, wypełnij formularz i zapisz się na nasz Newsletter Dywidendowy.

Sending

Podobne artykuły:

Portfel rosnących dywidend cz1
Portfel Rosnących Dywidend cz2
Facebook (FB)
Jak to zrobić?

Bartek Szyma

About Bartek Szyma

Zawodowy inwestor, programista, działacz społeczny, dziennikarz. W 2010 roku porzucił dobrze zapowiadającą się karierę w korporacji i od tego czasu utrzymuje się głównie z inwestowania. Dzięki wdrożeniu zasady SWAN (SleepWellAtNight) i koncentracji na spółkach dywidendowych obecnie realizuje swoją drugą pasję – podróżowanie, a doglądanie inwestycji zajmuje mu nie więcej niż godzinę tygodniowo. W wolnym czasie, kiedy przebywa akurat w Polsce, aktywnie działa jako wolontariusz w kilku organizacjach charytatywnych.

Leave a Reply

Potrzebujesz informacji? Napisz do nas na info@usstocks.pl

Liczba zapytań do bazy: 175