Koszyk

Wprowadzenie

Jakiś czas temu zostałem poproszony przez dobrego przyjaciela o pomoc w skonstruowaniu portfela dywidendowego, który w przeciągu 10 lat mógłby zacząć utrzymywać go wraz z rodziną. Ponieważ portfel będzie budowany od podstaw, stąd może to być materiał na niezły cykl edukacyjny dla początkujących inwestorów. Pamiętajcie, że żadna z poniższych informacji nie jest rekomendacją inwestycyjną, a całość ma jedynie wymiar informacyjno-edukacyjny.

Założenia sprawdzisz w pierwszym artykule z tego cyklu: https://usstocks.pl/portfel-rosnacych-dywidend/

Szósta (i mocno spóźniona) odsłona Portfela Rosnących Dywidend

Wybory grudniowe

Komentarz:

  1. BBY: sieć elektromarketów podobnych do znanych z rynku polskiego Media Markt lub Saturna. Wydaje się, że jest to spółka mocno powiązana z koniunkturą ponieważ w większości wypadków zakupy nowego telewizora, czy dowolnego innego gadżetu w trakcie “chudszych” lat można odłożyć na później. Niedawna korekta doprowadziła do bardzo dużej przeceny na akcjach BBY dając jednocześnie okazję do uzupełnienie portfela o przedstawiciela sektora Consumer Discretionary.
  2. CMI: spółka zajmuje się produkcją i serwisowaniem silników diesla oraz tych opartych o gaz ziemny. Z jednej strony obecna sytuacja na rynku paliw powoduje, że akcje spółki są pod presją (niskie ceny zarówno benzyny jak i gazu ziemnego zmniejszają oszczędności wynikające z zamiany samochodu z tradycyjnym silnikiem na taki, który jeździ na gas co oczywiście przekłada się na niższą atrakcyjność produktów oferowanych przez CMI). Z drugiej – Cummins nie często pojawia się w rankingu, zatem można traktować obecne ceny jako okazję do nabycia akcji dobrej spółki po atrakcyjnej cenie.
  3. HAS: kolejny przedstawiciel Consumer Discretionaty w portfelu. Akcje spółek z tego sektora dość trudno dostać po atrakcyjnych cenach, zatem zawsze warto skorzystać z chwilowej przeceny. Hasbro to producent zabawek – spółka dopiero co wyszła z problemów związanych z bankructwem marki ToysRUs, a już musi mierzyć się z kolejnym problemem – zarzutami o fałszowanie sprawozdań. Gdyby informacje o podawaniu nieprawidłowych danych miały się potwierdzić, byłby to bardzo mocny sygnał ostrzegawczy dla inwestorów. Nie ma nic gorszego niż zarząd, który oszukuje akcjonariuszy.
Form_post

Dziękuję, że doczytałe/aś do końca 🙂
Jeśli interesuje Cię jak inwestuję, wypełnij formularz i zapisz się na nasz Newsletter Dywidendowy.

Sending

Podobne artykuły:

Portfel Rosnących Dywidend Listopad 2018
Portfel Rosnących Dywidend Pazdziernik 2018
Portfel Rosnących Dywidend Wrzesień 2018

Bartek Szyma

About Bartek Szyma

Zawodowy inwestor, programista, działacz społeczny, dziennikarz. W 2010 roku porzucił dobrze zapowiadającą się karierę w korporacji i od tego czasu utrzymuje się głównie z inwestowania. Dzięki wdrożeniu zasady SWAN (SleepWellAtNight) i koncentracji na spółkach dywidendowych obecnie realizuje swoją drugą pasję – podróżowanie, a doglądanie inwestycji zajmuje mu nie więcej niż godzinę tygodniowo. W wolnym czasie, kiedy przebywa akurat w Polsce, aktywnie działa jako wolontariusz w kilku organizacjach charytatywnych.

Leave a Reply

Potrzebujesz informacji? Napisz do nas na info@usstocks.pl

Liczba zapytań do bazy: 175